תוכניות לימודים


תואר שני בעבודה סוציאלית

 

 

תואר שני בעבודה סוציאלית

באם אתה בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית ושואף להרחבת הידע ולשדרוג מקצועי, המכללה האקדמית תל-חי מזמינה אותך להשתלב בלימודי התוכנית לתואר השני בעבודה סוציאלית.

 

החזון  שלנו הוא להכשיר עובדים סוציאליים בעלי ידע, יכולת ומסוגלות לעסוק בפרקטיקה מתקדמת בתחומי העשייה המגוונים של העבודה הסוציאלית, ובמקביל לשמש כמנהיגים ומובילי שינוי באמצעות פיתוח שירותים חברתיים המאופיינים ברגישות, רלוונטיות, יעילות ואחריות חברתית.

 

למה ללמוד תואר שני בעבודה סוציאלית בתל-חי

·         ללמוד מהניסיון התכנית לתואר שני בתל חי היא בת 6, עדין צעירה ובעיקר מתחדשת. צוות משותף של אנשי סגל וסטודנטים, קשוב למשאלות ולאפשרויות, הוביל לעיצוב תכנית בעלת שלושה אשכולות (משפחה, ניהול והדרכה, טראומה וחוסן), ולעומק הידע הנרכש בקורסי הליבה והבחירה המרכיבים את התכנית.

·         ללמוד מההצלחההתכנית שהחלה עם 30 סטודנטים, כוללת היום 48 סטודנטים במחזור, והביקוש גדול מההיצע.

·         להיות מעשיים הסטודנטים הלומדים בתל חי רובם בוגרים, בעלי ניסיון מקצועי עשיר, ומעוניינים לעסוק בשאלות מהותיות המאתגרות ומפרות את עבודתם בשטח. לפיכך ניתן מרחב לסטודנטים להביא את התלבטויותיהם מהשטח לאקדמיה, תוך שילוב בין ידע מחקרי, תיאורטי לבין יכולת היישום בשטח. 

·         ללמוד בשיטות מתקדמות הקמפוס המאובזר מאפשר למידה בטכנולוגיה ומתודולוגיה מתקדמות. הלמידה ברובה מתרחשת בקבוצות קטנות, במתכונת של סדנאות וסמינרים,  התורמים לקיומה של סביבה לימודית משתפת, מאתגרת ותומכת.    

·         מצוינות אקדמית וחיבור לשטחהתכנית מעוגנת במומחיות ובניסיון של 23 חברי הסגל המלמדים בה. חברי הסגל מדגישים את משמעותו של הדיאלוג בינם לבין הסטודנטים כמקור ללמידה והפרייה הדדית, ודואגים לקיום שיח מקצועי במסגרת השיעורים ומעבר להם.

·         לגלות מעורבות מעבר לתרומה הממשית של כל סטודנט במהלך עבודתנו בשטח, מדגישה התכנית עקרונות של מעורבות ואחריות חברתית ומקצועית, ומסייעת בתרגומם לעבודה בשטח. כל זאת באווירה הייחודית של תל חי המסייעת בהיווצרותה של לכידות חברתית ותמיכה הדדית.

 

·          להתמחות 

ייחודיותה של התכנית הוא בשילוב בין קורסי ליבה, קורסי בחירה כלליים ואשכולות.

קורסי הליבה  נועדו לחזק את הידע והחשיבה על מהותו של מקצוע העבודה הסוציאלית, וכוללים קורסים בתחומי החשיבה מדעית, תיאוריות של הפרקטיקה, הערכת תכניות ופרקטיקה, חוק ואתיקה, וסמינריון לבחירה.

קורסי הבחירה  מאפשרים העמקה במגוון גישות עכשוויות והתנסות בגישות טיפוליות מתקדמות.

התכנית מציעה שלושה אשכולות  לבחירה:

·           אשכול משפחהמאפשר העמקה, הבנה ויישום מודלים ומיומנויות התערבות בזוג ובמשפחה, וביצוע פרקטיקום בטיפול משפחתי בהדרכה אישית וקבוצתית

הלימודים מהווים מענה לחלק מדרישות ההכרה של האגודה לטיפול משפחתי לתואר "מטפל משפחתי מוסמך".

 

·          אשכול ניהול והדרכה מכשיר עובדים סוציאליים לתפקידים בכירים בשירותי רווחה והוא כולל קורסים בתחומי הארגון, הניהול, ההדרכה, יזמות ועבודה בצוות בינ-מקצועי. הפרקטיקום מהווה הזדמנות עבור הסטודנט לפתח פרויקט חדשני בתחום עבודתו, בהדרכה וליווי של איש סגל.

·          אשכול טראומה וחוסן מסייע לסטודנטים לרכוש הבנה ומיומנויות לתפקידם של עובדים סוציאליים כמגיבים ראשוניים במצבי חירום ואסון לצד פיתוח יכולות  לטיפול במצבי משבר ופוסט טראומה, עיבוד תהליכים של טראומטיזציה משנית ושיקום אוכלוסיות פגועות. הפרקטיקום ממוקד בפיתוח יכולת התפקוד והכשרת כוח אדם להתמודדות עם מצבי חירום. 

 

איך זה עובד?
הלימודים האקדמיים נמשכים שנתיים, ונדרשות 50 נ"ז להשלמת התואר.

הלימודים בתכנית מתקיימים במהלך יום אחד בשבוע – יום שלישי.